Acolieten- en kosterscollege “Everardus Witte” in de voetsporen van Paulus naar Athene

29 oktober 2021

In de herfstvakantie is het acolieten- en kosterscollege Everardus Witte (Laurentiuskerk) op pelgrimsreis geweest naar Athene. Daar hebben zij plaatsen bezocht uit de Griekse oudheid en hebben zij kennis gemaakt met de kunst, rituelen, architectuur en tradities van de Grieks Orthodoxe kerk. Tijdens deze reis hebben zij bijzondere plaatsen bezocht die in de eerste eeuw door de apostel Paulus zijn bezocht tijdens zijn tweede zendingsreis.

Naast Athene hebben de acolieten ook de kloosters van Meteora bezocht. Deze kloosters zijn gebouwd voor kluizenaars boven op rotspunten die als pilaren boven het landschap uitsteken. Tijdens een bezoek aan een iconenwerkplaats hebben zij ontdekt hoe iconen worden gemaakt en wat de betekenis ervan is. Het college kijkt terug op een inspirerende en gezellige reis.

Het acolietencollege maakt sinds zij in 2009 op audiëntie is geweest bij de paus in Rome regelmatig (pelgrims)reizen. Naast Rome hebben de leden en hun partners eerder Assisi/Florence, Madrid, Lissabon en Sevilla bezocht.

Meer nieuws

Ochtendgebed van donderdag 30 maart 2023

Op donderdag 30 maart 2023 wordt het ochtendgebed gebeden. Ochtendgebed […]

30 mrt

Parochiële Vastenactie voor Oekraïne

Wij maken u attent op de Vastenactie van de parochie. […]

21 mrt

Vacature assistent coördinator Stichting Present Alkmaar

Wij zijn op zoek naar iemand die onze coördinatoren vanaf […]

21 mrt

Diefstal tijdens openstelling St. Laurentiuskerk (update 22 maart 2023)

Onlangs is er helaas misbruik gemaakt van de openstelling van […]

21 mrt

Nieuwsbrief 7 van 17 maart 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 7 van 17 maart 2023 is verschenen is verschenen. Veel […]

17 mrt

Creatief voor de Vastenactie en een mandela maken

Een groep parochianen in de St. Laurentiuskerk was afgelopen week […]

16 mrt

Nieuwsbrief 6 van 3 maart 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 6 van 3 maart 2023 is verschenen is verschenen. Veel […]

3 mrt