Acolieten- en kosterscollege “Everardus Witte” in de voetsporen van Paulus naar Athene

29 oktober 2021

In de herfstvakantie is het acolieten- en kosterscollege Everardus Witte (Laurentiuskerk) op pelgrimsreis geweest naar Athene. Daar hebben zij plaatsen bezocht uit de Griekse oudheid en hebben zij kennis gemaakt met de kunst, rituelen, architectuur en tradities van de Grieks Orthodoxe kerk. Tijdens deze reis hebben zij bijzondere plaatsen bezocht die in de eerste eeuw door de apostel Paulus zijn bezocht tijdens zijn tweede zendingsreis.

Naast Athene hebben de acolieten ook de kloosters van Meteora bezocht. Deze kloosters zijn gebouwd voor kluizenaars boven op rotspunten die als pilaren boven het landschap uitsteken. Tijdens een bezoek aan een iconenwerkplaats hebben zij ontdekt hoe iconen worden gemaakt en wat de betekenis ervan is. Het college kijkt terug op een inspirerende en gezellige reis.

Het acolietencollege maakt sinds zij in 2009 op audiëntie is geweest bij de paus in Rome regelmatig (pelgrims)reizen. Naast Rome hebben de leden en hun partners eerder Assisi/Florence, Madrid, Lissabon en Sevilla bezocht.

Meer nieuws

Geen vieringen in Alkmaar op zondag 29 mei

Op zondag 29 mei zijn er geen vieringen in de […]

23 mei

Ochtendgebed van maandag 23 mei

Op maandag 23 mei 2022 wordt het ochtendgebed weer gebeden.   […]

23 mei

Livestream op zondag 22 mei

De vieringen kunt u (ook) volgen via www.kerkdienstgemist.nl. Kies voor […]

19 mei

Nieuwsbrief 11 van 15 mei 2022 is verschenen

Nieuwsbrief 11 van 13 mei 2022 is verschenen is verschenen. Veel […]

13 mei

Gezinsviering zondag 22 mei in de Mariakerk

Beste ouders, kinderen en andere geïnteresseerden, Vanwege de regioviering die […]

13 mei

Paasactie van de ARK 2022: tweevoudig dank

De paasactie van de ARK, waarbij dit jaar opnieuw op […]

12 mei

4 en 5 juni: Kaeskoppenstad

(Foto is afkomstig uit en van de voorafgaande jaren) Op […]

10 mei