Acolietencollege Everardus Witte reist naar Malta

10 november 2023

Het acolieten- en kosterscollege (en hun partners) van de Laurentiuskerk in Alkmaar heeft een reis gemaakt naar Malta. Malta bestaat uit verschillende eilanden en is ongeveer anderhalf keer zo groot als het eiland Texel. Malta is het meest katholieke land van Europa en telt maarliefst 365 kerken. Malta heeft een rijke geschiedenis met bouwwerken uit de pre-historie, sporen van de kruisvaarders en de tweede wereldoorlog. Daarnaast is Malta bekend om de schipbreuk van de apostel Paulus. Tijdens zijn verblijf is Paulus gebeten door een slang. Toen hij hiervan niet ziek werd geloofden de Maltezen dat Paulus door God was gezonden en lieten zij zich bekeren. Paulus verbleef in een eenvoudige grot. Vele beelden en kerken verwijzen naar Paulus. Daarnaast heeft het acolietencollege een aantal Laurentiuskerken bezocht.

De acolieten hebben een speciale mis bijgewoond in de ‘kerk van de schipbreuk van Paulus.’ Deze mis was opgedragen aan de recentelijk overleden acoliet Frits Jongkind. Na de mis heeft de priester het college rondgeleid.

Naast al deze bijzonderheden stond het kameraadschap en de gezelligheid centraal gedurende de reis. Wilt u meer weten? Vraag het één van de acolieten / kosters.

Bart Oud
Voorzitter Acolietencollege Everardus Witte

 

Meer nieuws

Nieuwsbrief 26 van 24 november 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 26 van 24 november 2023 is verschenen.  Veel berichten […]

24 nov

Het Mirakel van december 2023-februari 2024 is verschenen

Het Mirakel december 2023-februari 2024 is verschenen Het parochiemagazine Het […]

24 nov

Kerstpakkettenactie 2023

Allereerst willen we vermelden dat onze groep versterkt is met […]

21 nov

Sint Maarten in de Sint Laurentiuskerk te Alkmaar

Ook dit jaar werd de Kerk weer open gedaan voor […]

20 nov

Nieuwsbrief 25 van 10 november 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 25 van 10 november 2023 is verschenen.  Nog één […]

10 nov

Nieuwsbrief 24 van 27 oktober 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 24 van 27 oktober 2023 is verschenen.  In deze […]

27 okt

Voorbereiding/Catechese Eerste H. Communie 2024

De 1e H. Communie catechese wordt gegeven aan leerlingen van […]

26 okt