Acolietencollege Everardus Witte reist naar Malta

10 november 2023

Het acolieten- en kosterscollege (en hun partners) van de Laurentiuskerk in Alkmaar heeft een reis gemaakt naar Malta. Malta bestaat uit verschillende eilanden en is ongeveer anderhalf keer zo groot als het eiland Texel. Malta is het meest katholieke land van Europa en telt maarliefst 365 kerken. Malta heeft een rijke geschiedenis met bouwwerken uit de pre-historie, sporen van de kruisvaarders en de tweede wereldoorlog. Daarnaast is Malta bekend om de schipbreuk van de apostel Paulus. Tijdens zijn verblijf is Paulus gebeten door een slang. Toen hij hiervan niet ziek werd geloofden de Maltezen dat Paulus door God was gezonden en lieten zij zich bekeren. Paulus verbleef in een eenvoudige grot. Vele beelden en kerken verwijzen naar Paulus. Daarnaast heeft het acolietencollege een aantal Laurentiuskerken bezocht.

De acolieten hebben een speciale mis bijgewoond in de ‘kerk van de schipbreuk van Paulus.’ Deze mis was opgedragen aan de recentelijk overleden acoliet Frits Jongkind. Na de mis heeft de priester het college rondgeleid.

Naast al deze bijzonderheden stond het kameraadschap en de gezelligheid centraal gedurende de reis. Wilt u meer weten? Vraag het één van de acolieten / kosters.

Bart Oud
Voorzitter Acolietencollege Everardus Witte

 

Meer nieuws

Ochtendgebed van donderdag 16 mei 2024

Op donderdag 16 mei 2024 wordt het ochtendgebed gebeden. Ochtendgebed […]

16 mei

Nieuwsbrief 11 van 10 mei 2024 is verschenen

Nieuwsbrief 11 van 10 mei 2024 is verschenen.  In deze […]

10 mei

1 en 2 juni: Kaeskoppen route dit jaar weer door de Laurentiuskerk

Op zaterdag 1 en zondag 2 juni a.s. hebben we […]

10 mei

Foto’s processie “Mirakel van Alkmaar” en eucharistieviering op 5 mei

Via deze link kunt u de foto’s van de processie […]

9 mei

11 mei Dag Jongerenpastoraat in Heerhugowaard

Op zaterdag 11 mei organiseert het jongerenpastoraat van het bisdom […]

7 mei

Nieuwsbrief 10 van 26 april 2024 is verschenen

Nieuwsbrief 10 van 26 april 2024 is verschenen.  Alstublieft, hier […]

26 apr

Nieuwsbrief 9 van 19 april 2024 is verschenen

Nieuwsbrief 9 van 19 april 2024 is verschenen.  Alstublieft, hier […]

19 apr