Diefstal tijdens openstelling St. Laurentiuskerk (update 22 maart 2023)

21 maart 2023

Onlangs is er helaas misbruik gemaakt van de openstelling van de Sint Laurentiuskerk. Er is geld gestolen en dit verdriet ons zeer. De kerk moet toch een plek kunnen zijn waar een mens zich even kan terugtrekken, tot bezinning kan komen, een woord kunnen richten tot God, Maria of een andere heilige of simpelweg een kaarsje aan te steken om te gedenken.

Daarom is de kerk altijd zoveel als mogelijk open en proberen we een wat huiselijk karakter aan onze kerk te geven. Helaas is er van onze toegankelijkheid ook misbruik gemaakt. Maandagochtend 20 maart is er geld gestolen uit twee geldpotjes, die in de kast in de Matthiaszaal stonden. De dief is er vandoor gegaan via de deur naar de achtertuin, die van buiten op slot zit, maar wel te openen is aan de binnenzijde.

De Cuypers-pot, geld voor Stichting de Alkmaarse Cuyperskerk, wordt gebruikt voor kleine aanschaffingen, zoals verf, bouwmateriaal om meubilair te restaureren of het opknappen van de gang- en toiletgroep. En als het wat meer dan een paar honderd euro is, gaat het naar de penningmeester van de stichting, want we sparen voor de aanschaf van een Matthiasbeeld.

Het andere potje (€ 70,00), de koffiepot voor de aanschaf van koffie, thee, suiker en koekjes, werd ook geleegd.

Jammer dat dit soort dingen gebeuren. Laten we het er maar op houden dat de betreffende persoon het geld heel hard nodig heeft.

Beste mensen, we blijven de kerk ophouden en laten we extra allert zijn op mensen, die van het toilet gebruik maken en in de gang naar de Matthiaszaal zijn. Verreweg de meeste mensen zijn van goede wil en mocht u ons een financieel ruggesteuntje willen geven, dan stellen we dit uiteraard zeer op prijs. Rekening nummer NL 09 ABNA 0575632542 tnv de Alkmaarse Cuyperskerk te Alkmaar. Bij voorbaat onze dank.

Update 22 maart 2023 Alkmaarsche Courant: Donaties voor bestolen Alkmaarse Kerk (PDF)

Meer nieuws

Nieuwsbrief 14 van 26 mei 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 14 van 26 mei is verschenen is verschenen. Veel leesplezier! […]

26 mei

Ochtendgebed van donderdag 25 mei 2023

Op donderdag 25 mei 2023 wordt het ochtendgebed gebeden. Ochtendgebed […]

25 mei

Nieuwsbrief 13 van 12 mei 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 13 van 12 mei is verschenen is verschenen. Veel leesplezier! […]

12 mei

In processie door Alkmaar op 7 mei

Op zondag 7 mei waren wij verzameld in de Grote […]

12 mei

Nieuwsbrief 12 van 28 april 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 12 van 28 april is verschenen is verschenen. Veel leesplezier! […]

28 apr

Het Mirakel van mei-juni 2023 is verschenen

Het Mirakel mei – juni 2023 is verschenen Het parochiemagazine […]

21 apr

Nieuwsbrief 11 van 21 april 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 11 van 21 april is verschenen is verschenen. Veel leesplezier! […]

21 apr