Een sportieve manier om ons project van de Vastenactie te steunen

13 februari 2022

Vastenactie heeft een wandelroute uitgezet vanuit Guatamala, ons projectland.

U hoeft er niet het vliegtuig voor te boeken. Net als vorig jaar (toen in Afrika) wordt er virtueel gewandeld.

U kunt in uw eigen omgeving uw wandelingen maken – of uw hardloopronde/fietsronde – en u meldt vervolgens op de speciale actiewebsite hoeveel kilometer u hebt afgelegd. De kilometers van alle deelnemers worden toegevoegd aan de virtuele reis en zo leggen we samen de 30.000 kilometer in ruim zes weken af. U ontvangt tussentijds regelmatig updates over de landen en plaatsen waar we doorheen lopen. Ook kunt u uw wandelervaringen delen met de andere wandelaars.

Vorig jaar werd € 24.000 ingezameld met de wandeling door Afrika. Dit jaar zamelt Vastenactie geld in voor mensen in Guatemala en Brazilië, die bedreigd worden in hun landrechten. Dagelijks worden mensen uit hun huizen gezet omdat een overheid of grote onderneming zijn oog heeft laten vallen op de kostbare grond waar ze wonen. Omdat er een palmolieplantage moet komen of een waterkrachtcentrale. Het geld wordt besteed aan juridische bijstand, maar ook voor zaaigoed en materialen zodat mensen een nieuw bestaan kunnen opbouwen.

Voor meer informatie en aanmelden: https://www.vastenactie.nl/wandel-voor-een-ander

Het inschrijfgeld bedraagt € 25. Via de hierboven vermelde link komt u op de site My virtual mission. U kunt zich daar aanmelden door op de knop “Doe mee met deze missie” te klikken.

Dan maakt u een account aan, beveiligd met een wachtwoord. Een beetje kennis van de Engelse taal is wel handig.

 

Meer nieuws

Herdenking Mirakel van Bergen op 29 mei

Op 29 mei 1422 vond het Mirakel van Bergen plaats, […]

26 mei

Geen vieringen in Alkmaar op zondag 29 mei

Op zondag 29 mei zijn er geen vieringen in de […]

23 mei

Livestream op zondag 5 juni

De vieringen kunt u (ook) volgen via www.kerkdienstgemist.nl. Kies voor […]

19 mei

Nieuwsbrief 11 van 15 mei 2022 is verschenen

Nieuwsbrief 11 van 13 mei 2022 is verschenen is verschenen. Veel […]

13 mei

Paasactie van de ARK 2022: tweevoudig dank

De paasactie van de ARK, waarbij dit jaar opnieuw op […]

12 mei

4 en 5 juni: Kaeskoppenstad

(Foto is afkomstig uit en van de voorafgaande jaren) Op […]

10 mei

Nieuwsbrief 10 van 29 april 2022 is verschenen

Nieuwsbrief 10 van 29 april 2022 is verschenen is verschenen. Veel […]

29 apr