Terugblik viering 160 jaar kerkwijding Sint Laurentiuskerk Alkmaar

22 oktober 2021

Zondag 17 oktober werd tijdens de Eucharistie gevierd dat op 15 oktober 1861 de Sint Laurentiuskerk werd ingewijd. Voorafgaand aan de viering hield de Burgemeester van Alkmaar mw. Anja Schouten een toespraak. In haar toespraak ging zij in op de maatschappelijke en sociale functie van de kerk en de plaats waar herinneringen ontstaan. Zij sprak een dankwoord uit naar de vwijwilligers die het gebouw in stand houden maar ook de vrijwilligers die een sociale en verbindende functie vervullen binnen de kerkgemeenschap.

Na de toespraak werd de H. Mis gevierd waarin de Pastores Franklin Brigitha, Jan-Jaap van Peperstraten en Kapelaan Antonio Tocco voorgingen. Het Gregoriaans Koor Schola Matthiae zong o.l.v. dirigent/organist Una Cintina de Gregoriaanse Mis VIII. Het bijeenkomen na de viering met koffie en lekkers na de viering maakte het geheel tot een geslaagde ochtend!

Link naar livestream van 17 oktober op Kerkdienstgemist.nl

(foto’s zijn gemaakt door parochianen en enkele shots uit de livestream)

Meer nieuws

Geen vieringen in Alkmaar op zondag 29 mei

Op zondag 29 mei zijn er geen vieringen in de […]

23 mei

Ochtendgebed van maandag 23 mei

Op maandag 23 mei 2022 wordt het ochtendgebed weer gebeden.   […]

23 mei

Livestream op zondag 22 mei

De vieringen kunt u (ook) volgen via www.kerkdienstgemist.nl. Kies voor […]

19 mei

Nieuwsbrief 11 van 15 mei 2022 is verschenen

Nieuwsbrief 11 van 13 mei 2022 is verschenen is verschenen. Veel […]

13 mei

Gezinsviering zondag 22 mei in de Mariakerk

Beste ouders, kinderen en andere geïnteresseerden, Vanwege de regioviering die […]

13 mei

Paasactie van de ARK 2022: tweevoudig dank

De paasactie van de ARK, waarbij dit jaar opnieuw op […]

12 mei

4 en 5 juni: Kaeskoppenstad

(Foto is afkomstig uit en van de voorafgaande jaren) Op […]

10 mei