Zegening iconen Pius X op 9 februari (update)

18 februari 2022

Tijdens de midweekviering in Pius X van woensdag 9 februari zal pastor H. Slot een achttal iconen wijden en zegenen. De aanvang van de viering is om 10.00 uur. Het zal een bijzondere kerkdienst worden, waarbij aandacht is voor de betekenis en gebruik van iconen, hetgeen in de Russisch-orthodoxe liturgie gebruikelijk is.

Aanvuling na de wijding op 9 februari:

Op 9 februari zegende pastoor Henny Slot acht iconen. De viering werd bezocht door 40 personen. Het was een bijzondere spirituele bijeenkomst, waarbij in alle stilte ook geluisterd werd naar de muziek cd van het Hoorns Byzantijns Mannenkoor, die het Onze Vader en Weesgegroet zongen volgens de Slavisch-Byzantijnse ritus. En wij luisterden, na de wijding, terwijl de kaarsjes aangestoken waren, naar de Cherubijnenzang van Rachmaninov  gezongen door de capella St. Petersburg (ook van CD).

De aanwezigen kregen een boekje mee naar huis, met betekenis van de getoonde iconen en daarbij uitleg wat een icoon precies is!

Hieronder een aantal foto’s van de wijding van de iconen.

Meer nieuws

Ochtendgebed van donderdag 30 maart 2023

Op donderdag 30 maart 2023 wordt het ochtendgebed gebeden. Ochtendgebed […]

30 mrt

Parochiële Vastenactie voor Oekraïne

Wij maken u attent op de Vastenactie van de parochie. […]

21 mrt

Vacature assistent coördinator Stichting Present Alkmaar

Wij zijn op zoek naar iemand die onze coördinatoren vanaf […]

21 mrt

Diefstal tijdens openstelling St. Laurentiuskerk (update 22 maart 2023)

Onlangs is er helaas misbruik gemaakt van de openstelling van […]

21 mrt

Nieuwsbrief 7 van 17 maart 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 7 van 17 maart 2023 is verschenen is verschenen. Veel […]

17 mrt

Creatief voor de Vastenactie en een mandela maken

Een groep parochianen in de St. Laurentiuskerk was afgelopen week […]

16 mrt

Nieuwsbrief 6 van 3 maart 2023 is verschenen

Nieuwsbrief 6 van 3 maart 2023 is verschenen is verschenen. Veel […]

3 mrt