Zegening iconen Pius X op 9 februari (update)

18 februari 2022

Tijdens de midweekviering in Pius X van woensdag 9 februari zal pastor H. Slot een achttal iconen wijden en zegenen. De aanvang van de viering is om 10.00 uur. Het zal een bijzondere kerkdienst worden, waarbij aandacht is voor de betekenis en gebruik van iconen, hetgeen in de Russisch-orthodoxe liturgie gebruikelijk is.

Aanvuling na de wijding op 9 februari:

Op 9 februari zegende pastoor Henny Slot acht iconen. De viering werd bezocht door 40 personen. Het was een bijzondere spirituele bijeenkomst, waarbij in alle stilte ook geluisterd werd naar de muziek cd van het Hoorns Byzantijns Mannenkoor, die het Onze Vader en Weesgegroet zongen volgens de Slavisch-Byzantijnse ritus. En wij luisterden, na de wijding, terwijl de kaarsjes aangestoken waren, naar de Cherubijnenzang van Rachmaninov  gezongen door de capella St. Petersburg (ook van CD).

De aanwezigen kregen een boekje mee naar huis, met betekenis van de getoonde iconen en daarbij uitleg wat een icoon precies is!

Hieronder een aantal foto’s van de wijding van de iconen.

Meer nieuws

Herdenking Mirakel van Bergen op 29 mei

Op 29 mei 1422 vond het Mirakel van Bergen plaats, […]

26 mei

Geen vieringen in Alkmaar op zondag 29 mei

Op zondag 29 mei zijn er geen vieringen in de […]

23 mei

Livestream op zondag 5 juni

De vieringen kunt u (ook) volgen via www.kerkdienstgemist.nl. Kies voor […]

19 mei

Nieuwsbrief 11 van 15 mei 2022 is verschenen

Nieuwsbrief 11 van 13 mei 2022 is verschenen is verschenen. Veel […]

13 mei

Paasactie van de ARK 2022: tweevoudig dank

De paasactie van de ARK, waarbij dit jaar opnieuw op […]

12 mei

4 en 5 juni: Kaeskoppenstad

(Foto is afkomstig uit en van de voorafgaande jaren) Op […]

10 mei

Nieuwsbrief 10 van 29 april 2022 is verschenen

Nieuwsbrief 10 van 29 april 2022 is verschenen is verschenen. Veel […]

29 apr