Aanmelden H. Vormsel 2024

5 december 2023

Bericht 5 december 

De catechese voor het Vormsel zal worden gegeven in drie weekenden. Het eerste weekend is op 5 en 6 januari in het gastenhuis van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Er zijn uitnodigingsbrieven verstuurd maar misschien hebben we niet iedereen bereikt. Heb je interesse? Wil je meer informatie? Mail naar Liesbeth van Gool: lvg@xs4all.nl

Bericht 26 oktober

Het H. Vormsel wordt voorafgegaan door catechese. Logisch want je moet wel weten en voelen waar je ‘Ja’ tegen zegt. We bieden deze catechese aan in drie weekenden. Dit doen we omdat we weten dat de agenda’s erg vol zijn en een wekelijkse bijeenkomst vaak erg lastig wordt ervaren.

Deze weekenden zullen plaats vinden in het ‘klooster’ van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Dat is een prachtige plek hiervoor, met slaapzalen, een kleine bioscoop en een zolder waar ze naast serieuze catechese ook lekker kunnen ‘chillen’. Zo bouwen ze een band op met elkaar en voelen dat er meer tieners zijn zoals zij, die geloven op de katholieke manier en hier tijd en aandacht aan willen geven.

De uitnodiging voor de Vormselcatechese wordt verspreid in de H. Dominicusparochie, de parochies HH. Petrus en Paulus, H. Johannes de Doper en H. Michael. We hebben de parochies van Heiloo, Limmen, de Egmonden en Akersloot uitgenodigd om aan te sluiten.

De voorbereiding op het H. Vormsel is een volgende fase in het geestelijk leven van jonge mensen. Ze gaan samen verder het avontuur aan en verdiepen zich in wat de katholieke traditie ons meegeeft voor ons leven. Ze denken samen na over wat het betekent om zich te laten Vormen, wat een sacrament is en hoe de Heilige Geest juist met dit sacrament is verbonden. Doordat zij zich samen voorbereiden, delen ze ervaringen die hen helpen om katholiek te zijn in onze tijd.

De weekenden zijn gepland op

  • Zaterdag 6 januari 2024 14.00 – zondag 7 januari 2024 14.00 uur
  • Vrijdag 2 februari 2024 19.00 uur – zondag 4 februari 2024 14.00 uur
  • Vrijdag 5 april 2024 19.00 uur – 7 april 2024 14.00 uur

De viering zelf zal zijn op 1 juni 2024, in de middag. Tijd en plaats wordt nog nader bepaald.

De catechese is voor tieners die in januari 2024 minimaal 12 jaar oud zijn en op het VO zitten en wordt gegeven door pastoor Jan Jaap van Peperstraten en Liesbeth van Gool.

Als tegemoetkoming in de kosten vragen we de ouders/verzorgers €62,50 per vormeling bij te dragen. Mocht dit een probleem zijn, vragen we contact met ons op te nemen.

Aanmelden graag via het aanmeldingsformulier op de website van de Dominicusparochie https://dominicusparochie.nl/levensmomenten/het-heilig-vormsel/

Meer nieuws

Vertrek Pastoor Franklin Brigitha per 1 oktober 2024

Alkmaar, 5 juli 2024 Beste parochianen, Zo vlak voor de […]

5 jul

Het Mirakel juli-september 2024 is verschenen

Het parochiemagazine Het Mirakel voor de maanden juli, augustus en […]

28 jun

Nieuwsbrief 15 van 28 juni 2024 is verschenen

Nieuwsbrief 15 van 28 juni 2024 is verschenen.  Een nieuwsbrief […]

28 jun

Nieuwsbrief 14 van 21 juni 2024 is verschenen

Nieuwsbrief 14 van 21 juni 2024 is verschenen.  De doorgaans […]

21 jun

Verslag 9 juni: Muziek door mensen van De Blije Mare voor mensen van De Blije Mare

Het was een geweldig succes, het Jubileumconcert zondagmiddag 9 juni […]

12 jun

Nieuwsbrief 13 van 7 juni 2024 is verschenen

Nieuwsbrief 13 van 7 juni 2024 is verschenen.  Alstublieft, op […]

7 jun

Terugkijken op het H. Vormsel van 1 juni

Liesbeth van Gool schrijft regelmatig een blog voor de website […]

4 jun